Koniec marki ZELMER

Chyba każdy z nas zna legendarną polską markę Zelmer? Otóż firma zasłynęła w naszym kraju przede wszystkim z produkcji sprzętu AGD, który znajdował się w większości polskich domów. Tym samym dość niespodziewaną informacją jest fakt, że od nowego roku małe sprzęty AGD tej marki znikną z rynku. Skąd taka decyzja? Otóż 6 lat temu doszło do bardzo dużej transakcji, w ramach której niemiecka grupa BSH (właściciel m.in. Siemensa i Boscha) kupiła markę Zelmer za kwotę pięciuset milionów złotych. Tak duża cena wynikała przede wszystkim z popularności polskiej marki na rynku, a tym samym dużym potencjałem.

W ostatnim czasie grupa BSH ogłosiła, że z końcem roku kończy produkcję małego AGD pod szyldem Zelmera, co w rezultacie powoduje, iż od stycznia 2020 roku nie będzie można już kupić m.in. odkurzaczy, suszarek, czy też czajników owej marki. Producent zapewnia, że oferować będzie pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną zakupionych wcześniej sprzętów. Co jednak ciekawe, na rynku pozostaną urządzenia Zelmer z tzw. dużego AGD, w tym m.in. lodówki, piekarniki, czy też zmywarki. Nowy właściciel wyjaśnił, że chce rozpocząć produkcję zaawansowanych technologicznie i nowoczesnych urządzeń małego AGD pod szyldem Boscha i Simensa, co z kolei ma przełożyć się na większą sprzedaż i eksport oferowanych produktów. Co ciekawe produkcja dalej ma odbywać się w dotychczasowej fabryce położonej w miejscowości Rogoźnica pod Rzeszowem, która ma zostać rozbudowana.

Jak można odebrać taką decyzję? Niestety to ukazuje, że stopniowo marka i znak towarowy Zelmer będą znikać z rynku na rzecz zagranicznych, cieszących się nie tylko w Polsce, ale także zagranicą dużą popularnością. W związku z tym, jeżeli ktoś chce skorzystać jeszcze z okazji i kupić mały sprzęt tej uznanej w naszym kraju marki - musi się spieszyć, gdyż pozostało ok. pół roku, potem będzie to już niemożliwe.

Zobacz także