Znak towarowy Cryptokicks. Nike inwestuje w kryptowaluty!

Tak, osobom czytającym tytuł wcale się nie przewidziało. Potentat w branży odzieży sportowej prawdopodobnie postanowił rozszerzyć swoją działalność na coś co aktualnie jest bardzo trendy – a mianowicie kryptowaluty. I nie chodzi tu wcale tylko o możliwość wprowadzenia w swoich sklepach płatności za pomocą np. Bitcoin, Ethereum, czy też Litecoin, ani też doinwestowania firm – twórców kryptowalut. Otóż Nike postanowiło pójść krok dalej o czym mowa poniżej.

W dniu 19 kwietnia 2019 roku Nike Inc. złożyło do United States Patent and Trademark Office (USPTO) wniosek o rejestrację znaku towarowego "Cryptokicks". Co ciekawe w opisie wniosku można znaleźć informację, iż znak dotyczyć będzie m.in. usług finansowych, w tym udostępnienia cyfrowej waluty (lub cyfrowego tokena), która wykorzystywana ma być przez społeczność internetową. Co więcej, w opisie można znaleźć także odniesienia do sprzętowego portfela krypotwaluty, oprogramowania portfela oraz aplikacji mobilnej, która umożliwi dostęp zarówno do kryptowaluty, czy też tokenów przez użytkowników.

Jak zatem zinterpretować powyższy wniosek, jak nie chęć stworzenia przez Nike swojej własnej kryptowaluty o nazwie "Cryptokicks"? Co ciekawe, poza samą walutą, Nike chce stworzyć pełne zaplecze oraz oprogramowanie, co potwierdza tylko bardzo poważne plany firmy. Jakie przełożenie na rzeczywistość będzie miał nowy produkt Nike? Otóż z całą pewnością kryptowaluta zostanie wykorzystana w sklepie internetowym, gdzie klienci z łatwością będą mogli dokonać zakupu. Co więcej, zastosowanie technologii blockchain, nawet częściowo ma pozwolić klientom na weryfikację autentyczności produktów (np. za pomocą standardu NFC, który z powodzeniem jest implementowany w nowych smartphone’ach), jak również otrzymać dodatkowe informacje dotyczące danego modelu odzieży.

Jednak zanim to nastąpi, USPTO w ciągu 30 dni musi zweryfikować złożony wniosek, a następnie Nike będzie mieć 4 lata na wprowadzenie w życie swojego nowego celu jakim jest kryptowaluta "Cryptokicks", albowiem w innym przypadku firma nie uzyska pełnego prawa do korzystania z przedmiotowego znaku towarowego.

Na chwilę obecną brak jest oficjalnego stanowiska Nike w zakresie planowej kryptowaluty, jednak poczynione kroki z pewnością potwierdzają, że coś jest na rzeczy.

Zobacz także