Hot-dogi Snoop Doggs - znak towarowy w branży spożywczej

Bardzo często amerykańskie gwiazdy u szczytu swojej popularności otwierają różnego rodzaju biznesy, a przede wszystkim wprowadzają na rynek produkty sygnowane swoim nazwiskiem. Mamy tu m.in. kosmetyki, perfumy, czy też linie odzieżowe itd. W ostatnim czasie znany raper Snoop Dog postanowił wystartować z kolejną firmą w branży gastronomicznej, jednak co ciekawe – nie byle jaką, gdyż nie chodzi tu po prostu o wykwintną restaurację. 

Otóż Snoop Dogg postanowił wejść w branżę hot dogową z nową marką ściśle związaną z jego osobą, a mianowicie „Snoop Doggs”. W tym celu pełnomocnicy muzyka złożyli w federalnym Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA wniosek o rejestrację znaku towarowego o tej samej nazwie m.in. w zakresie sprzedaży hot dogów, ale także różnego rodzaju kiełbas. Taki ruch jest nie tylko zastanawiający w kontekście samego „biznesu”, który niekoniecznie może przynieść bardzo duże zyski, ale także w osobistym podejściu rapera do tego rodzaju fast foodów. Snoop Dogg w 2016 roku wystąpił w znanym amerykańskim programie Jimmy Kimmel Live, gdzie tuż po tym jak dowiedział się w jaki sposób produkowane są parówki stwierdził – delikatnie mówiąc – że już nigdy nie zje żadnego hot doga. Jak widać, na przełomie lat artysta ponownie polubił się z zestawieniem bułka z parówką, ale postanowił pójść o krok dalej. Czy jego podejście do tematu sprzed kilku lat sprawi, że popularny fast food w wersji od Snoop Dogga będzie zdrowszy niż pozostałe? 

Pomijając hot dogi, warto wskazać, że raper już dwukrotnie miał chrapkę na podobnego rodzaju przedsięwzięcia. W 2011 roku postanowił zarejestrować znak towarowy „Snoop Scoops” dla lodów, jednak do dnia dzisiejszego na rynek nie zostały wprowadzone żadne produkty oznaczone tym znakiem, a projekt wygląda na wymarły.

Z drugiej strony, na koniec 2020 roku Snoop Dogg uruchomił własną markę alkoholu, a konkretniej gin o nazwie „Indoggo Gin”, dla którego także został zarejestrowany znak towarowy. Tu z kolei, promocja produktu miała miejsce nawet w programach kulinarnych, a sam gin jest dostępny w sklepach.

Co będzie ze „Snoop Doggs”? Czy hot dogi podzielą los lodów, czy też jednak zostaną wprowadzone w życie jak gin? Wszystko to pokażą najbliższe lata.

Zobacz także