Niestety, EUIPO odrzuciło zgłoszenie podkreślając, że zgłoszony znak towarowy ma charakter opisowy. Pomimo odwołania, także Izba Odwoławcza EUIPO powieliła taką samą argumentację i podtrzymała decyzję.
Austriacka spółka nie zgodziła się jednak z takim rozstrzygnięciem i postanowiła zaskarżyć orzeczenie do Sądu Unii Europejskiej. W skardze wskazano, że EUIPO błędnie skupił się wyłącznie na słownej warstwie zgłoszonego oznaczenia, a pominął przy tym elementy graficzne. Zdaniem zgłaszającej spółki – to właśnie warstwa graficzna wpływa na odróżniający charakter znaku towarowego, który potencjalnym klientom niewątpliwie kojarzyć się będzie tylko i wyłącznie z firmą „bet-at-home”.
Rozpoznając sprawę, Sąd UE zauważył, że elementy graficzne typu podkreślenie zazwyczaj służą wyłącznie do uwypuklenia danej frazy lub słowa. Co więcej, samo zastosowanie łuku w przyjętej formie jest bardzo proste i przez odbiorców może być postrzegane jedynie jako element dekoracyjny. Także kolor zielony nie jest tutaj wyróżniający, gdyż używa się go często w celach marketingowych.
Tym samym, element słowny spornego znaku, czyli „bet-at-home” oznacza po prostu „zakłady w domu”, co z kolei w pełni odpowiada opisowi usługi jaka jest oferowana przez zgłaszającą spółkę. Nie przy tym znaczenia użycie myślników, innego koloru czcionki i podkreślenia, ani także jej pogrubienie. W rezultacie, Sąd UE zgodził się z argumentacją EUIPO, tj. że sporny znak nie posiada odróżniającego charakteru pozwalającego na jego rejestrację.
Wobec powyższego, wyrokiem z dnia 29 czerwca 2022 roku (sygn. akt T-640/21) Sąd Unii Europejskiej odrzucił skargę.
Wypełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu najbliższych … z wstępną wyceną.