Jaki związek mają Kim Kardashian, kimono i Japonia?

Jaki związek mają Kim Kardashian, kimono i Japonia? Co może wyjść z takiego połączenia? Oczywiście nic dobrego o czym poniżej. Kim Kardashian, a właściwie Kim Kardashian West - amerykańska celebrytka, która ma także zacięcie do interesów, przede wszystkim w branży odzieżowej, ostatnio zaprezentowała swoją nową kolekcję bielizny modelującej kobiecą sylwetkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nowa linia bielizny sygnowana jest nazwą "Kimono", która jednocześnie została zastrzeżona jako znak towarowy „Kimono Solutionwear”. Co ciekawe znana celebrytka posiada także zastrzeżone inne, podobne marki, w tym "Kimono Body", "Kimono World" czy też "Kimono Intimates".

Spis treści:

Mem w walce z nową marką bielizny.

W tym miejscu warto przypomnieć, że „kimono” znane jest jako tradycyjny japoński ubiór. Strój znany jest w Japonii od dawna, a przez lata przeszedł liczne modyfikacje. Aktualnie „kimonem” określa się zdobnicze szaty, z których korzystają przede wszystkim kobiety. Co ciekawe, w obecnych czasach strój ten zakłada się jedynie na specjalne okazje, gdyż stracił on na popularności jak to miało miejsce w przeszłości.
Biorąc pod uwagę, że właścicielka Kimberly Noel Kardashian West zastrzegła w swoich znakach towarowych słowo „kimono” nie może zatem dziwić tak negatywny odbiór wśród Japończyków. Wykorzystując ogromną siłę i zasięg internetu japońscy internauci za pomocą m.in. memów i hashtaga #KimOhNo postanowili zbojkotować nową markę i wyrazić swoją dezaprobatę.

Użycie sława „kimono” w znaku jako hołdu tradycji Japońskiej.

Co na to sama zainteresowana? Zdaniem Kim Kardashian nazwa nowej linii bielizny to nic innego jak wariacja na temat jej imienia. Ponadto, zdaniem autorki zastosowanie takiej, a nie innej nazwy ma na celu oddanie hołdu tradycyjnej szacie zawierającej liczne i piękne elementy, a nie jak sugerują internauci hańbienie tradycyjnego ubioru.
Czy dajecie wiarę Kim? Czy uważacie, że użycie nazwy „kimono” miało być zgrabnym chwytem marketingowym, który pozwoli na zwiększenie zainteresowania nową marką?

Spis treści:

Agresywny marketing nie zawsze się opłaca.

Rozpocznij badanie znaku już teraz

Wypełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu najbliższych … z wstępną wyceną.

    Wybierz „znak słowny”, jeżeli chcesz zbadać oznaczenie słowne, i wpisz je w okienku poniżej. Możesz podać tylko jedno oznaczenie.
    Wybierz „znak graficzny lub słowno-graficzny”, jeżeli Twój znak ma określoną postać graficzną. W okienku poniżej wpisz elementy słowne, jeżeli takie pojawiają się na grafice, i dodaj plik zawierający grafikę znaku. Możesz przesłać tylko jeden plik o maksymalnym rozmiarze 1mb.

    Jaki znak mamy zbadać?

    Podaj szczegółowo, dla jakich towarów lub usług będzie używany Twój znak. W okienku poniżej wyszukaj odpowiedni termin, a następnie kliknij na niego, by dodać towar lub usługę do listy. Możesz dodać jednocześnie wiele towarów lub usług. Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że na liście znajdują się wszystkie towary lub usługi – później nie będzie można jej zmodyfikować!

    jakich produktów lub usług dotyczy rejestracja