Królewski znak towarowy

Tym razem do tematu ochrony praw własności intelektualnej podejdziemy z nieoczywistej, a mianowicie królewskiej strony. Praktycznie każdy kojarzy uznaną przez media za kontrowersyjną, byłą aktorkę znaną m.in. z serialu Suits (W Garniturach), a obecnie księżną Sussex - Meghan Markle, żonę księcia Harrego. Niewątpliwie, książęca para znana jest z wielu negatywnych artykułów publikowanych głównie przez brytyjskie tabloidy.Ostatnie ruchy Meghan i Harrego mogą jednak rzutować na ich przyszłe, biznesowe podejście, także w kwestii mediów. Skąd taki pomysł? Otóż w okresie Świąt Bożego Narodzenia pojawiła się informacja, że prawnicy Meghan jeszcze w czerwcu 2019 roku złożyli w Biurze Własności Intelektualnej wniosek o rejestrację znaku towarowego „Sussex Royal”. Zastrzeżone oznaczenie swoim zakresem obejmować ma kilkadziesiąt towarów i usług w tym m.in. materiały papiernicze, reklamowe, edukacyjne, jak również odzież, usługi doradcze, a także czasopisma i magazyny.

Spis treści:

Po co „Sussex Royal”?

Taki ruch może świadczyć o kilku kwestiach. W pierwszej kolejności odnieść się należy do założonej w 2019 roku fundacji Meghan i Harrego, która biorąc pod uwagę bardzo szeroki wachlarz towarów i usług zarejestrowanego znaku towarowego, może w przyszłości funkcjonować jako dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Jest to o tyle prawdopodobne, że Meghan Markle słynie ze swojej ambicji, a przed ślubem aktorka samodzielnie zarabiała całkiem duże pieniądze oraz prowadziła popularną w USA stronę internetową. Taki zabieg pozwoliłby także na odcięcie się od działającej już przez niemal dekadę fundacji Royal Foundation zarządzanej przez inną królewską parę – Williama i Kate.

Drugim, także istotnym powodem mogą być ciągłe utarczki i spory sądowe z mediami w Wielkiej Brytanii, w szczególności z różnymi magazynami. Zarejestrowane oznaczenie pozwoli królewskiej parze na założenie własnego czasopisma, które z pewnością będzie dalekie od królewskiej krytyki, a ponadto umożliwi niejako ocieplenie wizerunku pary Harrego i Meghan, a także innych osób i par z królewskiego kręgu.

Niezależnie od powodów ochrony nazwy „Sussex Royal”, sama rejestracja znaku towarowego pozwoli na skuteczniejsze unikanie i zwalczanie prób podszywania się pod królewską parę, a w szczególności Meghan Markle jako księżną Sussex. W chwili obecnej brak jest oficjalnego stanowiska w tym zakresie, jednak w niedługim czasie można spodziewać się wprowadzenia nowej „marki” na rynek brytyjski, co ostatecznie rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Spis treści:

Prawnicy Meghan jeszcze w czerwcu 2019 roku złożyli w Biurze Własności Intelektualnej wniosek o rejestrację znaku towarowego „Sussex Royal”. Zastrzeżone oznaczenie swoim zakresem obejmować ma kilkadziesiąt towarów i usług w tym m.in. materiały papiernicze, reklamowe, edukacyjne, jak również odzież, usługi doradcze, a także czasopisma i magazyny.

Rozpocznij badanie znaku już teraz

Wypełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu najbliższych … z wstępną wyceną.

    Wybierz „znak słowny”, jeżeli chcesz zbadać oznaczenie słowne, i wpisz je w okienku poniżej. Możesz podać tylko jedno oznaczenie.
    Wybierz „znak graficzny lub słowno-graficzny”, jeżeli Twój znak ma określoną postać graficzną. W okienku poniżej wpisz elementy słowne, jeżeli takie pojawiają się na grafice, i dodaj plik zawierający grafikę znaku. Możesz przesłać tylko jeden plik o maksymalnym rozmiarze 1mb.

    Jaki znak mamy zbadać?

    Podaj szczegółowo, dla jakich towarów lub usług będzie używany Twój znak. W okienku poniżej wyszukaj odpowiedni termin, a następnie kliknij na niego, by dodać towar lub usługę do listy. Możesz dodać jednocześnie wiele towarów lub usług. Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że na liście znajdują się wszystkie towary lub usługi – później nie będzie można jej zmodyfikować!

    jakich produktów lub usług dotyczy rejestracja