Fundacja Harrego i Meghan miała funkcjonować pod nazwą „Sussex Royal”, w związku z czym para poczyniła pewne kroki mające na celu rozkręcenie ich biznesu. Poza zgłoszeniem znaku towarowego do rejestracji, Meghan i Harry wykupili domenę zbieżną ze zgłoszonym znakiem oraz podjęli starania w celu przygotowania strony internetowej fundacji.
Nie zważając na biznesową aktywność książęcej pary, w rodzinie królewskiej postanowiono przedyskutować zasadność oraz możliwość korzystania z oznaczenia „Sussex Royal”, co z pewnością miało związek z chęcią wycofania się pary z obowiązków i funkcji wynikających z przyznanych im tytułów królewskich. W rezultacie, po wycofaniu się z pełnienia obowiązków wynikających z bycia członkiem rodziny królewskiej postanowiono, że Harry i Meghan nie będą mogli używać pełnego znaku towarowego. Chodzi tu przede wszystkim o słowo „Royal” (Królewski). W efekcie, książę i księżna Sussex m.in. mieli przestać używać tytułów rodziny królewskiej, co jest jednoznaczne z niemożliwością korzystania ze zgłoszonego znaku towarowego.
Taka decyzja rodziny królewskiej niewątpliwie wpływa na przyszły biznes książęcej pary, który w związku z bezpośrednim związku z rodziną królewską pozwoliłby na liczne i prawdopodobnie lukratywne umowy z potencjalnymi kontrahentami na całym świecie. Taką decyzję potwierdzili Harry i Meghan, którzy jednoznacznie wskazali, że nie będą korzystać z nazwy „Sussex Royal”.
Tym samym, w najbliższym czasie z pewnością możemy spodziewać się informacji na temat nowego projektu księcia i księżnej Sussex, tym bardziej, że wraz z końcem marca 2020 roku, na mocy zwartego porozumienia, para przestała oficjalnie pełnić królewskie obowiązki i może skupić się na prywatnym życiu.
Wypełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu najbliższych … z wstępną wyceną.