Problemy z królewskim znakiem

Jakiś czas temu pisaliśmy o biznesowych planach księcia Harrego i Meghan Markle, które skupić się miały wokół znaku towarowego "Sussex Royal". Książęca para planowała sygnować nowym oznaczeniem szereg produktów i usług, co znalazło odzwierciedlenie w zgłoszonej do znaku klasyfikacji towarów i usług. Jednak niedawne decyzje w królewskiej rodzinie spowodowały, że plany te zostaną zawieszone lub całkowicie zaniechane.

Fundacja Harrego i Meghan miała funkcjonować pod nazwą "Sussex Royal", w związku z czym para poczyniła pewne kroki mające na celu rozkręcenie ich biznesu. Poza zgłoszeniem znaku towarowego do rejestracji, Meghan i Harry wykupili domenę zbieżną ze zgłoszonym znakiem oraz podjęli starania w celu przygotowania strony internetowej fundacji. 

Nie zważając na biznesową aktywność książęcej pary, w rodzinie królewskiej postanowiono przedyskutować zasadność oraz możliwość korzystania z oznaczenia "Sussex Royal", co z pewnością miało związek z chęcią wycofania się pary z obowiązków i funkcji wynikających z przyznanych im tytułów królewskich. W rezultacie, po wycofaniu się z pełnienia obowiązków wynikających z bycia członkiem rodziny królewskiej postanowiono, że Harry i Meghan nie będą mogli używać pełnego znaku towarowego. Chodzi tu przede wszystkim o słowo "Royal" (Królewski). W efekcie, książę i księżna Sussex m.in. mieli przestać używać tytułów rodziny królewskiej, co jest jednoznaczne z niemożliwością korzystania ze zgłoszonego znaku towarowego.

big ben bridge castle city 460672

Taka decyzja rodziny królewskiej niewątpliwie wpływa na przyszły biznes książęcej pary, który w związku z bezpośrednim związku z rodziną królewską pozwoliłby na liczne i prawdopodobnie lukratywne umowy z potencjalnymi kontrahentami na całym świecie. Taką decyzję potwierdzili Harry i Meghan, którzy jednoznacznie wskazali, że nie będą korzystać z nazwy "Sussex Royal".

Tym samym, w najbliższym czasie z pewnością możemy spodziewać się informacji na temat nowego projektu księcia i księżnej Sussex, tym bardziej, że wraz z końcem marca 2020 roku, na mocy zwartego porozumienia, para przestała oficjalnie pełnić królewskie obowiązki i może skupić się na prywatnym życiu.

Zobacz także