Znak towarowy: Sasha Flute. Także jako NFT.

Chyba każdy znany artysta ma swój znak towarowy, który związany jest bezpośrednio z jego osobą. Posiadanie prawa ochronnego w tym zakresie zapewnia wyłączność nazwy, co niewątpliwie przydaje się w biznesie oraz w dalszym rozwijaniu własnej marki. W ostatnim czasie, amerykańska wokalistka Lizzo, a konkretniej Melissa Viviane Jefferson postanowiła, dość nietypowo, zastrzec jako znak towarowy – nazwę używanego przez nią fletu.

Nazwa fletu jako znak towarowy?

fletI to właśnie ta popularność nie tylko Lizzo, ale także jej instrumentu sprawiła, że postanowiła ona zarejestrować znak towarowy „Sasha Flute”. Zgłoszenie obejmowało m.in. popularne w ostatnim czasie NFT, akcesoria, odzież, programy telewizyjne, czy też zabawki. Takie kroki potwierdzają przede wszystkim biznesowe plany amerykańskiej artystki, głównie w zakresie wprowadzenia do sprzedaży różnego rodzaju gadżetów, ubrań, czy też zabawek. Co więcej, taki ruch stanowi nie tylko o biznesowym podejściu, ale także o przyszłościowym, kompleksowym zabezpieczeniu swojej  coraz szerszej marki.

Jak widać, Lizzo należy do szerokiego grona artystów, którzy rozwijają swoje własne pomysły oraz produkty indywidualne. Warto tu wspomnieć, że nie jest to pierwszy biznes wokalistki, gdyż ta posiada już swoją własną linię bielizny korygującej, jednak jak widać – chce pójść krok dalej. Tym samym, możemy zakładać, że w niedalekiej przyszłości na rynku pojawią się produkty i usługi sygnowane nazwą „Sasha Flute”, a istniejący już profil na Instagramie z pewnością przyniesie wymierne, marketingowe korzyści.

Zobacz także