Rihanna z nową marką

Rihanna z nową marką

Pandemia koronawirusa Covid-19 to z pewnością trudny okres dla wszystkich przedsiębiorców, nie tylko tych małych, ale także dużych korporacji oraz znanych osób. Niektórzy pomimo problemów związanych z prowadzeniem swoich firm w dobie pandemii w dalszym ciągu próbują nowych sił, czego efektem mogą być także nowe znaki towarowe. Dobrym przykładem może być tutaj pochodząca z Barbadosu piosenkarka Rihanna.

Otóż na początku 2021 roku Rihanna ogłosiła, że z powodu koronawirusa jest zmuszona zawiesić na czas nieokreślony działalność swojego domu mody Fenty i dokończyć jedynie bieżące projekty. Taki ruch z pewnością pokazał, że pandemia niezależnie od osoby oraz popularności danej marki – może istotnie utrudnić, a nawet wstrzymać wszelkie biznesy.

Jednak niespełna miesiąc później wypłynęła wiadomość, że Rihanna zgłosiła nowy znak towarowy „Fenty Hair”, który ma odnosić się do nowej linii kosmetyków i produktów związanych z pielęgnacją włosów. Co ciekawe, nowy znak towarowy promowany przez piosenkarkę swoim zakresem odnosi się do produktów, tj. brokaty, płyny związane z odbudową włosów, różnego rodzaju farby i szampony do włosów, ale także do urządzeń, tj. lokówki, czy też prostownice.

Czy w dobie pandemii takie rozwiązane ma sens? Prawdopodobnie tak, gdyż poprzednie projekty Rihanny oraz jej marki cieszyły się bardzo dużą popularnością i przynosiły jej krociowe zyski. W tym wypadku, zamknięcie domu mody prawdopodobnie nie tyle świadczyło o problemach biznesowych spowodowanych przez Covid-19, ale racjonalnym zawieszeniem najmniej dochodowego biznesu, a otwarciem w to miejsce nowego – bardziej lukratywnego.

Tym samym, poza markami Fenty Skin, Fenty Beauty oraz Savage x Fenty Rihanna wprowadziła na rynek nową linię i znak towarowy w swojej szerokiej kolekcji – Fenty Hair.

Zobacz także